2,44 kr
1,96 kr
63,03 kr
50,43 kr
Jordfelsbrytare 4P 40A 6kA 100mA Typ A
produkt otillgänglig
lägg till i önskelista
Beskrivning
Jordfelsbrytare 4P 40A 6kA 100mA Typ A
Jordfelsbrytare 4P 40A 6kA 100mA typ A PF6-40/4/01-A xPole Home 112934 EATON
- matning av apparater från ovansidan eller undersidan
- utlösning är oberoende av nätspänning
- kan användas med lysrör (med/utan drosslar)
- skydd mot jordströmmar, differentialströmmar
- inbyggd kontaktlägesindikator (gröna och röda färger)
- dubbla skruvplintar/skenklämmor (efter montering av kopplingsskenan finns en fri skruvplint)
- montering på DIN-skena TH 35
SPECIFIKATION
| Parameter | Värde |
|---|---|
| Förpackningsvikt | 0,15 kg |
| Differentialström | 100mA |
| Märkström | 40A |
| Antal poler | 4 |
| Typ | A |
| Märkbrytförmåga | 6kA |
| Märkström | 25, 40, 63 A |
| Märkutlösningsström | 30, 300, 100, 500 mA |
| Poler | 2, 4 |
| Känslighet | A, AC, G, G/A, S, S/A |
| Möjlighet till matning från båda sidor | ovansida/undersida |
| Färg | vit |
| Mått | 45 x 80 x 70 mm |
| Kapslingsklass | IP40, IP54 (med fukttåligt hölje) |
| Monteringssätt | snabbmontering med 2 låspositioner för DIN-skena IEC/EN 60715 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniska data
| Brytartyp | jordfelsbrytare |
| Antal poler | 4P |
| Märkström [A] | 40A |
| Differensström [mA] | 100 mA |
| Utlösningskarakteristik | A |
| Brytförmåga [kA] | 6 kA |
Säkerhet
Alla recensioner (positiva och negativa) visas, enligt plattformens antalsbegränsning. Vi kontrollerar att de kommer från kunder som har köpt produkten. Läs mer på vår kommentarpolicies sida.