2,44 kr
1,96 kr
63,03 kr
50,43 kr
Sofar Hybrid Växelriktare 8kW 3-Fas 13A 2MPPT APF-Läge 1 Batteriingång
produkt otillgänglig
lägg till i önskelista
5
Beskrivning
Hybridinverterare 8kW 3-fas 13A HYD 8KTL-3PH 2MPPT APF-läge 1 batteriingång HYD8KTL-3PH SOFAR
Hybridinverterare 8kW 3-fas 13A HYD 8KTL-3PH 2MPPT APF-läge 1 batteriingång HYD8KTL-3PH SOFAR är en avancerad enhet för konvertering av solenergi.
Denna avancerade inverterare är designad för effektiv användning av solenergi. Inverteraren är utrustad med många skyddsfunktioner som säkerställer säker och pålitlig drift. Dessutom erbjuder den hög energieffektivitet, kompakta mått samt olika övervakningsalternativ såsom Bluetooth, RS485, Wi-Fi och GPRS, vilket gör den till en idealisk lösning för ditt solcellssystem.
SPECIFIKATION
| Parameter | Värde |
|---|---|
| Märkeffekt AC [W] | 8000W |
| Antal faser | 3-fas |
| Installationstyp | Hybrid |
| Max uteffekt [VA] | 8800 VA |
| Utgångsström AC [A] | 13 A |
| AC-spänningsområde [V] | 184 VAC~276 VAC |
| Frekvens [Hz] | 50 / 60 Hz |
| Frekvensområde [Hz] | 45Hz-55Hz/54Hz-66Hz (enligt nationell standard) |
| Antal MPP-trackers | 2 |
| Startspänning [V] | 200 V |
| MPP-spänningsområde [V] | 180 V - 960 V |
| WiFi-modul | Ja |
| WLAN / Ethernet LAN | NEJ |
| USB | Nej |
| DC-isolationsmätning | Ja |
| DC-frånskiljare | Ja |
| Max verkningsgrad (solcellsanläggning – elnät) | 98 % |
| Mått [mm] | 571,4 x 515 x 264,1 mm |
| Vikt [kg] | 33 kg |
| Max höjd över havet | 4000 m |
STANDARDER
| Parameter | Värde |
|---|---|
| EMC: | EMC: EN61000-6-1, EN61000-6-3 |
| Säkerhetsstandarder: | säkerhetsstandarder: IEC62109-1, IEC62109-2, NB-T32004/IEC62040-1 |
| Elnätsstandarder: | elnätsstandarder: AS/NZS 4777, VDE V 0124-100, V0126-1-1, VDE-AR-N 4105, CEI 0-16/CEI 0-21, EN50549, G98/G99, UTE C15-712-1 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Säkerhet
Alla recensioner (positiva och negativa) visas, enligt plattformens antalsbegränsning. Vi kontrollerar att de kommer från kunder som har köpt produkten. Läs mer på vår kommentarpolicies sida.