2,44 kr
1,96 kr
63,03 kr
50,43 kr
Sofar Hybridinverter 10kW 3-fas 16A 2MPPT DC-brytare APF-läge
produkt otillgänglig
lägg till i önskelista
5
Beskrivning
Hybridinverter 10kW 3-fas 16A HYD 10000-3PH 2MPPT DC-brytare APF HYD10KTL-3PH SOFAR
Hybridinverter 10kW 3-fas 16A HYD 10000-3PH 2MPPT DC-brytare APF HYD10KTL-3PH SOFAR är en avancerad enhet för konvertering av solenergi.
Denna avancerade inverter är utformad för effektiv användning av solenergi. Invertern är utrustad med omfattande skydd som garanterar säker och pålitlig drift. Dessutom erbjuder den hög energieffektivitet, kompakta dimensioner samt olika övervakningsalternativ såsom Bluetooth, RS485, Wi-Fi och GPRS, vilket gör den till en idealisk lösning för ditt solcellssystem.
SPECIFIKATION
| Parameter | Värde |
|---|---|
| Märkeffekt AC [W] | 10000W |
| Antal faser | 3-fas |
| Installationstyp | Hybrid |
| Max uteffekt [VA] | 11000 VA |
| Utgående AC-ström [A] | 16 A |
| AC-spänningsområde [V] | 184 VAC~276 VAC |
| Frekvens [Hz] | 50 / 60 Hz |
| Frekvensområde [Hz] | 45Hz-55Hz/54Hz-66Hz (enligt nationell standard) |
| Antal MPP-trackers | 2 |
| Startspänning [V] | 200 V |
| MPP-spänningsområde [V] | 180 V - 960 V |
| WiFi-modul | Ja |
| WLAN / Ethernet LAN | NEJ |
| USB | Nej |
| DC-isolationsmätning | Ja |
| DC-brytare | Ja |
| Max verkningsgrad (solcellsanläggning – nät) | 98,2 % |
| Dimensioner [mm] | 571,4 x 515 x 264,1 mm |
| Vikt [kg] | 37 kg |
| Max höjd över havet | 4000 m |
STANDARDER
| Parameter | Värde |
|---|---|
| EMC: | EMC: EN61000-6-1, EN61000-6-3 |
| Säkerhetsstandarder: | säkerhetsstandarder: IEC62109-1, IEC62109-2, NB-T32004/IEC62040-1 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Säkerhet
Alla recensioner (positiva och negativa) visas, enligt plattformens antalsbegränsning. Vi kontrollerar att de kommer från kunder som har köpt produkten. Läs mer på vår kommentarpolicies sida.