2,44 kr
1,96 kr
63,03 kr
50,43 kr
Sofar Hybridinverter 15kW 3-fas 24A 2MPPT DC-frånskiljare APF-läge
produkt otillgänglig
lägg till i önskelista
5
Beskrivning
Hybridinverter 15kW 3-fas 24A HYD 15000-3PH 2MPPT DC-brytare APF HYD15KTL-3PH SOFAR
Hybridinverter 15kW 3-fas 24A HYD 15000-3PH 2MPPT DC-brytare APF HYD15KTL-3PH SOFAR är en avancerad enhet för konvertering av solenergi.
Denna avancerade inverter är utformad för effektiv användning av solenergi. Invertern är utrustad med omfattande skyddsfunktioner som säkerställer säker och pålitlig drift. Dessutom erbjuder den hög energieffektivitet, kompakta mått samt olika övervakningsalternativ såsom Bluetooth, RS485, Wi-Fi och GPRS, vilket gör den till en idealisk lösning för ditt solcellssystem.
SPECIFIKATION
| Parameter | Värde |
|---|---|
| Märkeffekt AC [W] | 15000W |
| Antal faser | 3-fas |
| Installationstyp | Hybrid |
| Max uteffekt [VA] | 16500 VA |
| Utgångsström AC [A] | 24 A |
| Spänningsområde AC [V] | 184 VAC~276 VAC |
| Frekvens [Hz] | 50 / 60 Hz |
| Frekvensområde [Hz] | 45Hz-55Hz/54Hz-66Hz (enligt nationell standard) |
| Antal MPP-trackers | 2 |
| Startspänning [V] | 200 V |
| MPP-spänningsområde [V] | 180 V - 960 V |
| WiFi-modul | Ja |
| WLAN / Ethernet LAN | NEJ |
| USB | Nej |
| DC-isolationsmätning | Ja |
| DC-brytare | Ja |
| Max verkningsgrad (solcellsanläggning – nät) | 98,2 % |
| Mått [mm] | 970 x 695 x 325 mm |
| Vikt [kg] | 37 kg |
| Max höjd över havet | 4000 m |
STANDARDER
| Parameter | Värde |
|---|---|
| EMC: | EMC: EN61000-6-1, EN61000-6-3 |
| Säkerhetsstandarder: | säkerhetsstandarder: IEC62109-1, IEC62109-2, NB-T32004/IEC62040-1 |
| Nätanslutningsstandarder: | nätanslutningsstandarder: AS/NZS 4777, VDE V 0124-100, V0126-1-1, VDE-AR-N 4105, CEI 0-16/CEI 0-21, EN50549, G98/G99, UTE C15-712-1 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Säkerhet
Alla recensioner (positiva och negativa) visas, enligt plattformens antalsbegränsning. Vi kontrollerar att de kommer från kunder som har köpt produkten. Läs mer på vår kommentarpolicies sida.