2,44 kr
1,96 kr
63,03 kr
50,43 kr
Sofar Hybridinverter 20kW 3-fas 32A 2MPPT DC-brytare APF-läge
produkt otillgänglig
lägg till i önskelista
5
Beskrivning
Hybridinverter 20kW 3-fas 32A HYD 20000-3PH 2MPPT DC-brytare APF HYD20KTL-3PH SOFAR
Hybridinverter 20kW 3-fas 32A HYD 20000-3PH 2MPPT DC-brytare APF HYD20KTL-3PH SOFAR är en avancerad enhet för konvertering av solenergi.
Denna avancerade inverter är utformad för effektiv användning av solenergi. Invertern är utrustad med många skyddsfunktioner som säkerställer säker och pålitlig drift. Dessutom erbjuder den hög energieffektivitet, kompakta dimensioner samt olika övervakningsalternativ såsom Bluetooth, RS485, Wi-Fi och GPRS, vilket gör den till en idealisk lösning för ditt solcellssystem.
SPECIFIKATION
| Parameter | Värde |
|---|---|
| Märkeffekt AC [W] | 20000W |
| Antal faser | 3-fas |
| Installationstyp | Hybrid |
| Max. uteffekt [VA] | 22 000 VA |
| Utgångsström AC [A] | 32 A |
| Spänningsområde AC [V] | 184 VAC~276 VAC |
| Frekvens [Hz] | 50 / 60 Hz |
| Frekvensområde [Hz] | 45Hz-55Hz/54Hz-66Hz (enligt nationell standard) |
| Antal MPP-trackers | 2 |
| Startspänning [V] | 200 V |
| MPP-spänningsområde [V] | 180 V - 960 V |
| WiFi-modul | Ja |
| WLAN / Ethernet LAN | NEJ |
| USB | Nej |
| DC-isolationsmätning | Ja |
| DC-brytare | Ja |
| Max. verkningsgrad (solcellsanläggning – elnät) | 98,2 % |
| Dimensioner [mm] | 571,4 x 515 x 264,1 mm |
| Vikt [kg] | 37 kg |
| Max. höjd över havet | 4000 m |
STANDARDER
| Parameter | Värde |
|---|---|
| EMC: | EMC: EN61000-6-1, EN61000-6-3 |
| Säkerhetsstandarder: | säkerhetsstandarder: IEC62109-1, IEC62109-2, NB-T32004/IEC62040-1 |
| Elnätsstandarder: | elnätsstandarder: AS/NZS 4777, VDE V 0124-100, V0126-1-1, VDE-AR-N 4105, CEI 0-16/CEI 0-21, EN50549, G98/G99, UTE C15-712-1 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Säkerhet
Alla recensioner (positiva och negativa) visas, enligt plattformens antalsbegränsning. Vi kontrollerar att de kommer från kunder som har köpt produkten. Läs mer på vår kommentarpolicies sida.