2,44 kr
1,96 kr
63,03 kr
50,43 kr
Växelriktare Sofar 22kW 3-fas 35.1A 2MPPT DC-brytare WiFi-modul
produkt otillgänglig
lägg till i önskelista
Beskrivning
Växelriktare inverter 22kW 3F 35,1A KTLX-G3 2MPPT DC-brytare WiFi-modul 22KTLX-G3 SOFAR
Växelriktare inverter 22kW 3F 35,1A KTLX-G3 2MPPT DC-brytare WiFi-modul 22KTLX-G3 SOFAR är en del av en serie växelriktare med effekt från 3kW till 24kW, avsedda för användning i solcellsanläggningar av olika storlek för bostäder.
Sofar-växelriktare kännetecknas av hög kvalitet tack vare användning av komponenter från välrenommerade leverantörer samt en noggrann tillverkningsprocess. Produkten erbjuder tillförlitlighet och utmärkt kvalitet till ett överkomligt pris, och den 12-åriga garantin bekräftar den höga kvaliteten hos Sofar-märkets enheter. Enheterna är utrustade med WiFi-modul som möjliggör fjärrstyrning och övervakning av anläggningens drift. Dessutom har Sofar-växelriktare ett aluminiumhölje i rostfritt utförande med skyddsklass IP 65, vilket möjliggör montering utomhus.
Den senaste G3-serien av Sofar-växelriktare utmärker sig genom låg startspänning, hög maximal verkningsgrad samt ny programvara med möjlighet till fjärruppdatering.
SPECIFIKATION
| Parameter | Värde |
|---|---|
| Märkeffekt AC [W] | 22000W |
| Antal faser | 3F |
| Installationstyp | On-grid |
| Max uteffekt [VA] | 24200 VA |
| Utström AC [A] | 35,1 A |
| Spänningsområde AC [V] | 310Vac-480Vac (enligt nationell standard) |
| Frekvens [Hz] | 50Hz/60Hz |
| Frekvensområde [Hz] | 45Hz-55Hz/54Hz-66Hz (enligt nationell standard) |
| Antal MPP-trackers | 2 |
| Startspänning [V] | 160 V |
| MPP-spänningsområde [V] | 510 - 800 V |
| Antal DC-anslutningar | 2/2 |
| WiFi-modul | Ja |
| WLAN / Ethernet LAN | NEJ |
| USB | Ja |
| DC-isolationsmätning | Ja |
| DC-brytare | Ja |
| Max verkningsgrad (solcellsanläggning – elnät) | 98,4 % |
| Mått [mm] | 513×425×189 mm |
| Vikt [kg] | 22 kg |
| Max höjd över havet | 4000 m |
STANDARDER
| Parameter | Värde |
|---|---|
| EMC: | EMC: EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4 |
| Säkerhetsstandarder: | säkerhetsstandarder: IEC62109-1/2, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068(1,2,14,30) |
| Elnätsstandarder: | elnätsstandarder: AS/NZS 4777, VDE V 0124-100, V 0126-1-1, VDE-AR-N 4105, CEI 0-21/CEI 0-16, UNE 206 007-1, EN50549, G98/G99, EN50530, NB/T32004 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Säkerhet
Alla recensioner (positiva och negativa) visas, enligt plattformens antalsbegränsning. Vi kontrollerar att de kommer från kunder som har köpt produkten. Läs mer på vår kommentarpolicies sida.