2,44 kr
1,96 kr
63,03 kr
50,43 kr
ETI PV-DC Brytare 4-polig 25A 1000V DC IP40
produkt otillgänglig
lägg till i önskelista
Beskrivning
ETI Kambrytare PV - DC - 4-polig
Kambrytare PV - DC - 4-polig LS25 SMA A4 004660064 ETI är särskilt utvecklad för effektiv till- eller frånkoppling av DC/AC-omvandlare samt andra delar av likströmskretsen i solcellsmoduler.
Utrustad med specialdesignade kontakter och noggrant utvalda material säkerställer den exceptionell kontaktrening (ingen oxidering) och minimerar effektförluster. Brytarens konstruktion garanterar att hastigheten för stängning eller öppning av kontakterna är oberoende av operatörens hastighet och kraft, vilket säkerställer tillförlitlighet och användarsäkerhet.
Specifikation
| Parameter | Värde |
|---|---|
| Vikt | 0,15 kg |
| Tillverkare | ETI |
| För nät | DC (Solcells-PV) |
| Antal poler | 4 |
| Maximal tillåten driftspänning | 1000 V |
| Reaktionstid | < 25 ns |
| Maximal tillåten kortslutningsström | 200 A |
| Serie och typ | Kambrytare PV - DC - 4-polig LS25 SMA A4 004660064 ETI |
| Standarder | PN-IEC 60364-7-71 |
| Antal poler | 4 |
| Märkström | upp till 58A DC |
| Märkspänning | upp till 1000V DC |
| Märk kontinuerlig ström lu | 25A |
| Märk betingad kortslutningsström lq | 5kA |
| Maximal märk driftspänning Ue AC | 440V |
| Märk kontinuerlig ström Ac-21, 400V | 25 |
| Skyddsgrad framsida | IP40 |
| Montering | på DIN-skena TH35 |
| Typ av anslutning huvudkontakter | skruvförbindningar |
| Färg manöverorgan | svart |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Filer att ladda ner:
Tekniska data
| Användning | DC (solcell) |
| Typ av frånskiljare | kambrytare |
| Märkström [A] | 25A |
| Antal poler | 4P |
| Märkspänning [V] | 1000V DC |
| Märke | ETI |
Säkerhet
Alla recensioner (positiva och negativa) visas, enligt plattformens antalsbegränsning. Vi kontrollerar att de kommer från kunder som har köpt produkten. Läs mer på vår kommentarpolicies sida.