2,44 kr
1,96 kr
63,03 kr
50,43 kr
Eaton Säkringsinsats gPV 10x38 12A 1000V DC
produkt otillgänglig
lägg till i önskelista
Beskrivning
Eaton Smältsäkringsinsats gPV 10x38 12A 1000V DC
Smältsäkringsinsats gPV 10x38 12A 1000V DC PV-12A10F från EATON – fotovoltaiska säkringar från Eaton har utvecklats för effektivt skydd och isolering av fotovoltaiska strängar. De är idealiska för användning i solcellssystem som arbetar under extrema omgivningstemperaturer.
Dessa specialiserade säkringar kännetecknas av låga effektförluster, vilket bidrar till ökad energieffektivitet i hela systemet. Dessutom är de anpassade för drift under höga belastningscykler och låga felfrekvenser, samt klarar av backström, fel i flera kretsar och i strängkopplingar, vilket gör dem till en pålitlig lösning i moderna solcellsinstallationer.
SPECIFIKATION
| Parameter | Värde |
|---|---|
| Förpackningsvikt | 0,01 kg |
| Tillverkare | EATON |
| Märkström | 12A |
| Säkringsstorlek | 10 x 38 mm |
| Märkspänning | 1kV dc |
| Höljesmaterial | Keramik |
| Användningskategori | gPV |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Filer att ladda ner:
Säkerhet
Alla recensioner (positiva och negativa) visas, enligt plattformens antalsbegränsning. Vi kontrollerar att de kommer från kunder som har köpt produkten. Läs mer på vår kommentarpolicies sida.