2,44 kr
1,96 kr
63,03 kr
50,43 kr
Överspänningsskydd DC iPRD-DC40r-T2 3-polig Typ 2 15kA med kontakt
produkt otillgänglig
lägg till i önskelista
Beskrivning
Överspänningsskydd DC iPRD-DC40r-T2-3-polig Typ 2 15kA Med Kontakt
Överspänningsskydd PV DC Typ 2 (C) 3P 1000V 15kA 3,9kV med kontakt iPRD-DC40r-T2-3-1000 A9L40281 SCHNEIDER ELECTRIC
- märkdriftspänning [Ue]: 1000 V DC +/- 10%
- nominell urladdningsström [In]: 15 kA
- maximal urladdningsström [Imax]: 40 kA
- maximal kontinuerlig driftspänning [Ucpv]: differentialläge: 1000 V L+/L-, gemensamt läge: 1000 V L+/PE, gemensamt läge 1000 V L-/PE
- maximal skyddsnivå: 3,9 kV
- spänning signalkrets: 250 V AC 50/60 Hz
- signalering utgångsström: 0,25 A
- mått: 85 x 54 x 69 mm
SPECIFIKATION
| Parameter | Värde |
|---|---|
| Förpackningsvikt | 0,363 kg |
| Elektroklub | ja |
| För nät | DC (Solcells-PV) |
| Skyddsklass | C (Typ 2) |
| Antal poler | 3 |
| Nominell urladdningsström (In) | 15kA |
| Spänningsskyddsnivå | 3,9kV |
| Bredd uttryckt i antal moduler | 3 |
| Skyddsklass IP | IP20 |
| Nominell urladdningsström (In) | 40kA |
| nominell urladdningsström | 15 kA |
| Lokal signalering | Vit-röd flagga |
| Färg | Vit |
| Monteringsfäste | DIN-skena 35 mm |
| Monteringssätt | fast |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniska data
| Användning | DC (solcell) |
| Överspänningsskydd typ (SPD-klass) | T2 (C) |
| Märkspänning [V] | 1000V DC |
| Antal poler | 3P |
| Åskström (Iimp/In) [kA] | 15 kA |
| Märke | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Skyddsnivå (Up) [kV] | 3,9 kV |
Säkerhet
Alla recensioner (positiva och negativa) visas, enligt plattformens antalsbegränsning. Vi kontrollerar att de kommer från kunder som har köpt produkten. Läs mer på vår kommentarpolicies sida.