2,44 kr
1,96 kr
63,03 kr
50,43 kr
Överspänningsskydd iPF40 3P+N 40kA GR.01/PG.A01 Acti9
produkt otillgänglig
lägg till i önskelista
Beskrivning
Överspänningsskydd Typ 2 (C) 3P+N 40kA 1,5kV iPFK40-T2-3N A9L15688 SCHNEIDER ELECTRIC
Överspänningsskydd Typ 2 (C) 3P+N 40kA 1,5kV iPFK40-T2-3N A9L15688 SCHNEIDER ELECTRIC
- Antal poler: 3P +N
- Märkdriftspänning [Ue]: 230/400 V växelström (AC) (+/- 10%) vid 50/60 Hz
- Nominell urladdningsström [In]: common mode: 15 kA L/PE, common mode: 15 kA N/PE, differential mode: 15 kA L/N
- Maximal urladdningsström [Imax]: common mode: 40 kA L/PE, common mode: 40 kA N/PE, differential mode: 40 kA L/N
- Högsta kontinuerliga driftspänning [Uc]: common mode 260 V N/PE, differential mode: 340 V L/N
- Spänningsskyddsnivå [Up]: common mode <1,5 kV typ 2 N/PE, differential mode <1,5 kV typ 2 L/N
- Montering: DIN-skena
SPECIFIKATION
| Parameter | Värde |
|---|---|
| Förpackningsvikt | 0,407 kg |
| Elektroklub | ja |
| För nät | TN-S/TT |
| Skyddsklass | C (Typ 2) |
| Nominell urladdningsström (In) | 40kA |
| Spänningsskyddsnivå | 1,5kV |
| Antal poler | 3P +N |
| Fjärrsignalering | Utan |
| Typ av överspänningsskydd | Eldistributionsnät |
| Klass överspänningsskydd | Typ 2 |
| Teknik överspänningsskydd | MOV + GDT |
| [Ue] märkkopplingsspänning | 230/400 V växelström (AC) (+/- 10 %) vid 50/60 Hz |
| Högsta kontinuerliga driftspänning [Uc] | Common mode: 260 V N/PE Differential mode: 340 V L/N |
| Spänningsskyddsnivå [Up] | Common mode <1,5 kV typ 2 N/PE Differential mode <1,5 kV typ 2 L/N |
| Tillfällig överspänning [Ut] | 337 V L/N 5 s uthållighet 442 V L/PE 5 s uthållighet 1200 V N/PE 200 ms uthållighet 1453 V L/PE 200 ms uthållighet |
| Mått | 72x81x69mm |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniska data
| Användning | AC (nät) |
| Överspänningsskydd typ (SPD-klass) | T2 (C) |
| Märkspänning [V] | 275V AC |
| Antal poler | 3P+N |
| Åskström (Iimp/In) [kA] | 15 kA |
| Märke | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Skyddsnivå (Up) [kV] | 1,5 kV |
Säkerhet
Alla recensioner (positiva och negativa) visas, enligt plattformens antalsbegränsning. Vi kontrollerar att de kommer från kunder som har köpt produkten. Läs mer på vår kommentarpolicies sida.