2,44 kr
1,96 kr
63,03 kr
50,43 kr
Säkringshållare 2P 32A 10x38 mm 1000V DC
produkt otillgänglig
lägg till i önskelista
Beskrivning
Säkringshållare 2P 32A 10x38 1000V DC
Säkringshållare 2P 32A 10x38 1000V DC CFPV-32 CF PV32 2P VCX konstruerad för smältsäkringspatroner med dimensioner 10x38, avsedd för användning i solcellsinstallationer. Högsta tillåtna driftspänning är 1000V DC och högsta tillåtna ström är 32A.
SPECIFIKATION
| Parameter | Värde |
|---|---|
| Typ och serie: | modulär säkringshållare CFPV-32 PV 2P 10x38mm 1-32A 1000V CF PV32 2P VCX |
| Maximal ström | 32A |
| Märkspänning (Un) | 1000 V DC |
| Märkström (ln) | max 320 A |
| Klämmkapacitet | 0,5-10 mm² |
| Monteringssätt | DIN-skena TH-35 |
| Antal moduler | 2 |
| Säkringspatronens storlek | 10,3 x 38 |
| Frekvens | 50/60 Hz |
| Driftstemperatur | -25 till 50 °C |
| Mått | 36x78x60 mm |
| Kapslingsklass | IP20 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Säkerhet
Alla recensioner (positiva och negativa) visas, enligt plattformens antalsbegränsning. Vi kontrollerar att de kommer från kunder som har köpt produkten. Läs mer på vår kommentarpolicies sida.