2,44 kr
1,96 kr
63,03 kr
50,43 kr
Simtec Överspänningsskydd Typ 1+2 (Klass B+C) 4P 30kA 1,5kV
produkt otillgänglig
lägg till i önskelista
Beskrivning
Överspänningsskydd Typ 1+2 (B+C) 4P 30kA 1,5kV KM30B+C/4-275 SIMTEC 85201010 SIMET
Överspänningsskydd Typ 1+2 (B+C) 4P 30kA 1,5kV KM30B+C/4-275 SIMTEC 85201010 från SIMET är en tvåstegsanordning, konstruerad för att skydda matningsinstallationer mot överspänningar orsakade av atmosfäriska urladdningar samt interna störningar i nätet.
Den är perfekt anpassad för små industriella objekt samt bostadsbyggnader, där den kan monteras både i kabelförgreningar och i huvudfördelningstavlor. Dess användning säkerställer effektiv potentialutjämning och skydd mot oväntade spänningsförändringar.
SPECIFIKATION
| Parameter | Värde |
|---|---|
| Tillverkare | SIMET |
| För nät | TN-S |
| Skyddsklass | B+C (Typ 1+2) |
| Antal poler | 4 |
| Nominell urladdningsström (In) | 30kA |
| Spänningsskyddsnivå | 1,5kV |
| Reaktionstid | 25 ns |
| Skyddsnivå vid nominell stötström | 30 kA |
| Arbetsfrekvens | 40-63 Hz |
| Maximal tillåten kortslutningsström | 30 kA |
| Förpackningsvikt | 1 kg |
| Märkspänning | 230 V |
| Skyddsklass | IP20 |
| Nominellt tvärsnittsområde tråd | 6 ...35 mm² |
| Nominellt tvärsnittsområde flertrådsledare | 4...25 mm² |
| Montering | skena |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Filer att ladda ner:
Tekniska data
| Användning | AC (nät) |
| Överspänningsskydd typ (SPD-klass) | T1+T2 (B+C) |
| Märkspänning [V] | 275V AC |
| Antal poler | 4P |
| Åskström (Iimp/In) [kA] | 30 kA |
| Märke | SIMTEC |
| Skyddsnivå (Up) [kV] | 1,5 kV |
Säkerhet
Alla recensioner (positiva och negativa) visas, enligt plattformens antalsbegränsning. Vi kontrollerar att de kommer från kunder som har köpt produkten. Läs mer på vår kommentarpolicies sida.